Datça Bungalov

 Datça Bungalov

Bungalov ve pansiyon konaklama için kullanılır. Ancak aralarındaki fark, bir bungalovun tipik olarak müstakil bir yaşam alanı olması, ancak bir pansiyonun olmamasıdır. Bungalovlar genellikle doğayla iç içe olmak isteyenler tarafından, pansiyonlar ise genellikle şehre yakın olmak isteyenler tarafından kullanılır. Bungalovun kendi mutfağı ve banyosu vardır, pansiyonlar ise ortak tesislere sahiptir. Hostel, dünyada genel olarak hem kısa süreli konaklamalar hem de uzun süreli konaklamalar için yaygın olarak kullanılan bir konaklama türüdür. Bir alanda daha az insan kaldığı için bungalovdan daha fazla mahremiyet sağlar.

Bungalovun hostellere göre sayısız avantajı vardır. Bunlardan biri, genellikle bungalovlardan daha pahalı olan pansiyonlardan daha ucuz olmasıdır. Bungalovun bir diğer avantajı da, şehri keşfetmek veya gezmekle geçen bir günün ardından dinlenmek isteyen herkesin keyfini çıkarabileceği açık alanıdır. Datça bungalov ile bu şekilde keyifli bir tatil geçirilebilir.

rek

Datça Otel

Bungalov, daha yaygın olan çok aileli binaların aksine, tek konutlu bir bina türüdür. Bir bungalov, içinde yaşamak veya kiralamak gibi konut amaçlı veya ağırlama gibi konut dışı amaçlar için kullanılabilir. Bungalovlar geleneksel olarak ahşap ve sazdan çatılardan inşa edilir, ancak çelik ve beton kullanan modern tasarımlar da vardır.

Pansiyonlar genellikle düşük maliyetli konaklama sundukları kentsel alanlarda bulunur. Tarihsel olarak öğrenciler ve sırt çantalı gezginler tarafından kullanılmışlar, ancak şimdi turistler arasında da popüler hale geldiler. Kalacak bir yer ararken, bungalov ile Datça otel arasındaki farkın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için Cuhadar Datça sitesini ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Datça Pansiyon

Bungalovlar tipik olarak özel banyo, mutfak ve oturma odası bulunan küçük, bir veya iki katlı binalardır. Ayrıca klima ve ısıtma ile gelebilirler. Hosteller, genellikle diğer misafirlerle ortak banyo ve mutfaklara sahip olan, doğada daha ortak olma eğilimindedir. Bungalovlar genellikle hostellerden daha pahalıdır ancak daha fazla mahremiyet ve konfor sunar. Hosteller ise çok daha ucuz fiyatlara konaklarken diğer gezginlerle çok daha fazla sosyal etkileşim sunar. Palamutbükü mevkiinin en çok tercih edilen Cuhadar Datça işletmesinden Datça pansiyon kiralanabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın